שאלות ותשובות נפוצות על נדל"ן בקפריסין

באופן די ברור גם מי שמחפש נכס להשבחה ולמכירה, וגם מי שמחפש נכס מניב, מעוניין ליהנות מרווח נאה. לכן חשוב להבין שמעבר להיצע שגרתי של דירות , אפשר למצוא נכסים שנמכרים בלחץ, חובות או צורך במזומנים הרי שעסקאות נדל"ן אלה מחכות למי שמחפש אותן בצורה נכונה.

אלו ששואלים שאלות על נדל"ן בכל העולם מנסים לברר לגבי ההבדלים בין השקעות נדל"ן שונות. בכל הקשור להבדלים בסיסיים הרי שחשוב להכיר את העובדה כי נכס מניב הוא כזה שנרכש על מנת להשכיר אותו לדיירים או לבעלי מקצועות חופשיים למשל, ואילו נכס 'רגיל', אם אפשר לקרוא לזה כך', הוא כזה שנרכש על מנת למכור אותו ברווח מכובד (בד"כ לאחר שמשביחים אותו ומציעים אותו למכירה ברמה גבוהה יותר מאשר מצבו הקודם).

עסקת נדל"ן יכולה להיות עניין סבוך גם עבור מי שקצת מכיר את התחום. בל נשכח שאנו מדברים על נדל"ן בחו"ל, ולכן חשוב להבין את הבדלי התרבויות ואת צורת הניהול ולשון החוק ששונים לגמרי מאשר בישראל. בירורים לגבי אחריות על שיפוץ נכסים למשל, או על דרך איתור שוכרים, ניהול הנכס בשגרה, עלויות התחזוקה, צורות הדיווח התקופתי, אחוזי התשואה המקובלים, אפשרויות המכירה לאחר השבחה ועוד, הם אלו שיכולים להעיד על עסקה טובה יותר או טובה פחות.

אחת מאותן שאלות על נדל"ן בעולם נוגעת לנושא ההשבחה. עבור אנשים מסוימים מושג זה אינו אומר הרבה, ולכן חשוב להבין כי מדובר במהלך שיכול להגדיל את הרווחים מנכסי נדל"ן בצורה משמעותית. בפועל מדובר בכך שלאחר איתור נכס בעל פוטנציאל גדול ניתן להשביח אותו בצורה של שיפוצים נרחבים. כך, קנייה במחיר זו של נכס איכותי, שיפוצו בעלויות סבירות בהחלט, שיווקו בצורה מקצועית לקהלי היעד המתאימים, ומכירתו בסכום מרשים, הם אלו שיוצרים מסלול רציני ביותר לתשואה גבוהה בהשקעת נדל"ן בקפריסין.

הסיכונים שמציגה השקעה בנדל"ן בחו"ל הם כאלו שלא אמורים להפחיד אף אחד, אך הם גם אלו שאמורים להדגיש מדוע חשוב להיעזר במי שמתמחה בתחום זה. מאחר ורובנו לא מכירים את שווקי הנדל"ן בחו"ל, ומאחר ולרבים מאתנו אין זמן, דרך או ידע לברר את כל הנתונים המצביעים על עסקה מצוינת, הרי שכל מי ששואל שאלות נפוצות על נדל"ן בקפריסין צריך לשאול את עצמו האם הוא יכול לבצע את מהלכי העסקה השונים ללא גורם מקצועי מהימן ואיכותי. לכן בדיקת יתרונותיה של חברת השקעות וייעוץ ברמה גבוהה היא עניין שאין להקל בו ראש.

היתרון שלקפיטל סנטר הוא בידע הישראלי על ידי ישראלים שמשווקים יחד עם שותף מקומי בקפריסין נכסים.