אין תגובות

על מה להסתכל כאשר אנחנו משקיעים במדינה מסוימת?

כאשר אנחנו משקיעים במדינה מסוימת, בין אם מדובר על השקעות בנדל"ן או בכול דבר אחר אנחנו צריכים לעשות מספר דברים. הדבר הראשון שעליו אנחנו צריכים להסתכל עליו הוא האופן שבו עושים עסקים, מהי האווירה במדינה ועד כמה היא טובה לעשיית עסקים.

דבר נוסף שעליו אנחנו צריכים להסתכל הוא נושא הבירוקרטיה במדינה ועד כמה היא סבוכה וקשה לעשיית עסקים בה. ככל שהבירוקרטיה יותר קשה ומסובכת כך אנחנו נהיה יותר בבעיה ויהיה לנו יותר קשה להשקיע בה. ולבסוף הדבר עליו נרחיב הוא נושא המיסוי על ההשקעות שלנו.

מיסוי, מיסוי ושוב מיסוי

מס הוא מרכיב משמעותי ביותר בהשקעות נדל"ן ובהשקעות בכלל. כאשר אנחנו משקיעים עלינו לחשוב על העובדה שהרווח מההשקעה עוד ממוסה וככל שהמס יותר גבוה כך אנחנו מפסידים יותר כסף ומדובר בדבר קשה מאוד שיכול לגרום לנו לנזקים רבים ועל כך אין להתווכח. ככל שהמס יותר מתאים לנו כך נהיה יותר מרוצים ושמחים עם ההשקעה שלנו. על כן כאשר אנחנו מתלבטים היכן להשקיע כסף הדבר עליו אנחנו צריכים להסתכל הוא מה מערכת המס במקום שבו אנו פועלים בכדי לדעת כמה מהרווחים המדינה בה אנו פועלים תיקח לנו. על כן למיסוי יש משמעות עצומה ועלינו לזכור זאת כאשר אנחנו משקיעים את כספנו.

מערכת מס בקפריסין – מערכת מס מעולה לעסקים

השקעות נדל"ן בקפריסין נהנות ממערכת מס מעולה. שיעור מס החברות בקפריסין הוא 12.5 אחוז בלבד, מה שמהווה יתרון עצום לחברות הרוצות לפעול שם. זהו מס נמוך מאוד לעומת שאר מדינות הOECD, וזוהי הסיבה מדוע קפריסין הופכת ליעד כה אטרקטיבי להשקעות. מי לא רוצה להשקיע במקום עם שיעור מס כה נמוך ועלינו לזכור זאת כאשר אנחנו משקיעים בקפריסין. השקעות נדל"ן בקפריסין מהוות פתרון מצוין להשקעות אל מול כול מדינה אחרת שתבדקו, וזוהי הסיבה מדוע קפריסין כה קורצת לישראלים רבים לבוא ולהשקיע בה. אל תתפשרו על איכות השקעת הנדל"ן שלכם מכיוון שהדבר יכול להשפיע רבות על הכסף אותו תרוויחו בסופו של דבר.